"Пирин" (Благоевград) и "Витоша" (Бистрица) завършиха наравно 2:2 в мач без значение от група "В" на втората осмица.

Крайните позиции в класирането на двата тима са ясни от седмица, като отборите ще трябва да играят баражи за спасението си в елита.

Двубоят в Благоевград бе само за чест и самочувствие, а бистричани не бяха далеч от първата си победа в елита.

Момчетата на Костадин Ангелов на два пъти повеждаха в резултата, но допускаха изравняване.

Така "Витоша" няма успех вече 31 кръга. Рекордът до този момент бе 30 срещи, на "Ченоморец Бургас София", но вече бистричани са отборът с най-много мачове без успех в елита.

Първата част бе равностойна, гостите успяха да поведат още в 4-та минута, когато Ангел Стоянов се ориентира добре след разбъркването в защитата на благоевградчани и от границата на наказателното поле порази вратата на домакините.

Малко след това Дани Пеев опита да удвои, но ударът не попадна в очертанията на вратата. Вратарят на "Пирин" трябваше да се намесва малко по-късно, избивайки удар на Стоянов.

В 35-та минута, домакините успяха да изравнят. Конър Хендерсън центрира към наказателното поле на "Витоша", а Юлиан Попев засече с глава и прати топката в мрежата отблизо за 1:1.

До края на първите 45 минути, най-опасната ситуации бе пред вратата на бистричани. Ради Кирилов овладя топката и веднага се отскубна от своя пазач, нахлувайки в наказателното поле. Пасът му бе към добре позиционирания Боджач, който не успя да се разпише от 4-5 метра на празна врата.

В 67-та минута, "Витоша" се доближи до така мечтаната първа победа в Първа лига, след като Стефан Христов отново изведе своя тим напред в резултата. Плевенчанинът бе намерен от Румен Гьонов около точката за дузпа, обърна се и вкара за 2:1.

Щастието на бистричани обаче бе доста кратко. В 78-ата минута, пиринският дух отново даде резултат и домакините изравниха за втори път в този мач. Боджач се реваншира за фрапантния пропуск през първата част и след чудесна асистенция на Хендерсън не остави никакви шансове на младия вратар на "Витоша", оплитайки с глава топката в мрежата за 2:2.