Пирин (Благоевград) спечели третата си победа от началото на сезона в родното първенство и така най-сетне се отлепи от дъното в класирането. “Орлетата” надвиха Царско село с 2:1 у дома, като по този начин пратиха столичани на последното място в таблицата.

Преслав Йорданов отбеляза първия гол на стадион “Христо Ботев”, след като получи хубав диагонален пас от Станислав Костов, а след това влезе в наказателното поле и остави вратаря на място с фалцов удар в далечния му ъгъл за 2:1.

Малко след това домакините удариха греда, след като Антон Карачанков стреля от фаул, но не успя да удвои. Изстрелът му от дъгата на наказателното поле разтресе сглобката на вратата на Янко Георгиев.

Това по никакъв начин не обезкуражи благоевградчани, които удвоиха в 26-ата минута. Тогава Карачанаков центрира от лявото крило, а Петър Занев бе оставен напълно сам на няколко метра от голлинията и безпроблемно вкара с глава първия си гол за Пирин от над 15 години насам - 2:0.

Третият гол в мача също дойде преди почивката - в 40-ата минута Милчо Ангелов намали, след като гостите пресираха съперника и това доведе до грешка в защита, след която деветката на гостите се разписа на празна врата за 2:1.

След почивката и двата отбора имаха по няколко положения, но повече попадения така и не бяха отбелязани.

С днешните три точки Пирин се изкачи до десета позиция и вече има общо 11, докато Царско село е на четиринадесето място с 9.