Пирин и Берое завършиха наравно 0:0 в среща от 13-ия кръг на българския футболен шампионат.

И двата тима имаха по един много добър шанс да открият резултата, но като цяло резултатът бе закономерен. Това е четвърти пореден мач без победа за "орлетата" и трети за старозагорци.

След равенството Пирин остава на предпоследната 15-а позиция с осем точки, докато тимът на Николай Киров е 10-и с 12 точки. Добрата новина за беройци е, че това бе първи мач, в който не губят като гост. Пирин вече 11 години не може да победи този съперник.

Срещата започна динамично и в четвъртата минута Симеон Мечев отправи много хубав изстрел за гостите, който прелетя до лявата греда.

В 20-ата минута опитният Петър Занев се извиси от опасна позиция при един корнер, но заби топката в земята и тя мина над вратата.

Двата тима опитваха удари от средна и далечна дистанция, но те бяха твърде леки или неточни. В 64-ата минута Берое имаше златен шанс да поведе, когато Абубакар Тунгара бе изведен зад защитата и подаде към резервата Божидар Пенчев, но младокът не успя да насочи добре кълбото, защото му дойде прекалено силна. Ситуацията изглеждаше като сигурен гол.

Най-добрият шанс за благоевградчани пък дойде в 67-ата минута. След центриране от десния фланг Преслав Йорданов опита красив ножичен удар, но имаше лошия късмет топката да срещне страничната греда.