Пирин (Благоевград) продължава да е на последното място в родния футболен елит, след като днес записа равенство срещу Черно море. Двата тима завършиха при резултат 2:2 в истинска драма, продължила малко над 100 минути след продълженията на двете полувремен на стадион "Христо Ботев".

Гостите от Варна откриха пет минути преди края на първото полувреме, кгоато Пабло Гарсия отбеляза първия гол в мача от дузпа. Тя бе отсъдена след дълга консултация с ВАР и преглед от страна на главния съдия Станислав Железов, който лично изгледа ситуацията, в която Александър Дюлгеров опита да изчисти с крак, но топката се удари в ръката му.

Малко по-рано в главно действащо лице на терена се превърна куче, което отказа да напусне игрището и се наложи една от резервите на домакините да го изнесе на ръце.

Две минути след първия гол Черно море остана в намален състав. Родриго бе изгонен директно за нарушение срещу Венцислав Бенгюзов, но със сигурност това действие на съдията бе пресилено и нарушението бе по-скоро за жълт картон.

В 58-ата минута домакините, които бяха с човек повече, стигнаха до изравняване. Станислав Манолев получи хубав дълъг пас, който майсторски овладя, а след това реши да комбинира със Станислав Костов, който изравни - 1:1 на празна врата.

Радостта на "орлетата" бе кратка, защото те допуснаха нов гол само четири минути по-късно. Той бе изцяло вратарски, защото Гарсия отбеляза второто си попадение с шут от свободен удар близо до десния тъч, при който намесата на Петър Петров бе крайно неубедителна - 1:2.

Вратарят на Черно море Георги Георгиев също бе намесен в голова ситуация в 78-ата минута. Той тръгна да хваща центриране на Светослав Дяков, но удари топката в главата на играч на Пирин, след което Преслав Йорданов изравни - 2:2.

ВАР се намеси пак минута преди края, когато отново имаше дузпа за Черно море, придружена от червен картон за Юлиян Попев, който спря топката с ръка на голлинията.

Васил Панайотов се нае да изпълни дузпата, но не отбеляза, а стреля встрани от вратата.

След днешното равенство Пирин остава последен с 4 точки, докато Черно море е пети с 13.