Пирин Благоевград си осигури оставането в елита на българския футбол, след като постигна целта си в последния кръг - победа при домакинството на вече изпадналия Спартак Варна.

"Орлетата" триумфираха с 2:0 след ранни голове и по този начин събраха актив от 34 точки, с което дори спечелиха групата на последните отбори. Те завършват сезона на 11-а позиция, изпреварвайки Берое и Ботев Враца.

Преди мача Пирин беше застрашен от изпадане, като това минаваше само през победа на Хебър над Берое, което се и реализира.

Тимът на Христо Янев държеше съдбата в ръцете си след драматично спечелената точка при гостуването на Берое в миналия кръг, както и победата над Ботев Враца преди това.

Мачът днес започна перфектно за благоевградчани - с гол в петата минута. Украинецът Даниил Кондраков се разписа във втори пореден мач, като този път след центриране от корнер Мартин Смоленски свърши добра работа и подаде на съотборника си, а той бутна топката във вратата с пета.

Пирин направи голяма стъпка към спасението с втори гол в 15-ата минута. И това попадение дойде след центриране от корнер, като този път ударът дойде директно след него с глава. Реализира го Вячеслав Велев.

Загубата оставя Спартак на последната позиция с актив от 25 точки, като тимът се завръща във Втора лига след само един сезон в елита.