Пирин се зарадва на първа победа от септември, след като надигра с 3:1 у дома Спартак (Вн).

Изненадващо, сблъсъкът на последните два тима в класирането на елитната дивизия в българския футбол се превърна в зрелище с открит футбол, голове и опасности пред двете врати.

Радослав Цонев с два гола до 34-ата минута наля основите на победата, която е и първа за новия треньор да отбора от Благоевград Христо Янев. Първото попадение на бившия халф на Левски дойде след чудесно изпълнение на пряк свободен удар.

Спартак намали в края на първото полувреме след страхотен пробив и гол от малък ъгъл на Родни Антуи. Но първото попадение за Пирин на Мартин Смоленски в 55-ата минута успокои домакините.

До края остана време за по един отменен гол, за още положения и страсти, а публиката в Благоевград изглежда вдъхновена от признаците на събуждане в тима. Той не бе печелил в осем поредни шампионатни мача, но вече събра 12 точки и мръдна с място напред - до 14-а позиция.

Спартак остава без пълен успех в първенството от септември (7 двубоя) и е последен с 8 точки. Варненският отбор не успя да надгради над точката, която си заслужи срещу Левски доста изненадващо в миналия кръг.

И за двата отбора това бяха последни шампионатни мачове преди паузата, която се налага от ФИФА заради Мондиал 2022.

Имат обаче срещи за Купата на България, като Пирин е гост на Чавдар (Етрополе), а Спартак - на Струмска слава, през уикенда 19-20 ноември.