Пирин (Благоевград) продължава да е под пара след рестарта на родното първенство. “Орлетата” нямат загуба във вече пет мача след началото на пролетния полусезон, а днес затвърдиха отличнатa си форма с победа с 3:0 като гост на Ботев (Враца).

Благоевградчани вече са десети в класирането с 27 точки, докато врачани са предпоследни с актив от 19 точки.

Преслав Йорданов даде преднина на гостите, реализирайки дузпа в 33-ата минута. До ситуацията се стигна след игра с ръка на Диего Фераресо в наказателното поле.

Четири минути по-късно Спас Георгиев удвои от добавка, след като Красимир Костов първоначално спаси шут на Стилиян Николов.

В 52-ата минута Петър Занев почти си отбеляза автогол, уцелвайки гредата на собствената си врата, а в 58-ата минута минута всичко приключи, след като Станислав Манолев вкара трети гол. Ветеранът получи пас от Стилиян Николов и почти моментално шутира от дистанция, за да направи 3:0.