Пари Сен Жермен спечели с 3:1 като гост на Метц в поредния кръг на френската Лига 1, а Килиан Мбапе даде тон на съотборниците си. Младата звезда на столичани вкара два гола, но след това напусна контузен, като това несъмнено е неприятна новина за треньора Маурисио Почетино.

След броени дни на ПСЖ предстои първи полуфинален сблъсък в Шампионската лига с Манчестър Сити.

Мбапе откри резултата след само четири минути футбол, превръщайки в гол асистенция на Андер Арера. Домакините изравниха минута след почивката, но второ попадение на френския национал, макар и с доза шанс след рикошет, върна парижани начело след близо часа игра.

Това бяха попадения №24 и №25 за 22-годишното острие. Той обаче напусна терена заради мускулна травма три минути преди края, а в 89-ата минута Мауро Икарди затвърди победата на шампионите, отбелязвайки още веднъж.

С победата си днес ПСЖ излезе начело с две точки преднина пред втория Лил, който обаче играе утре.