Плейофите в Шампионска лига, които ще определят последните участници в груповата фаза на турнира отново предложиха интересни двубои.

Палачът на "Лудогорец" - "МОЛ Види", допусна домакинска загуба с 1:2 от гръцкия шампион АЕК (Атина).

Двубоят започна ужасяващо за домакините от Унгария, като още в 22-та минута звездата Саболч Хущи получи червен картон.

Останали с човек повече гърците успяха да поведат в 34-та минута, когато точен бе Виктор Клонаридис, възползвайки се от грешка на вратаря.

В началото на втората част положението за домакините стана кошмарно, когато Анастасиус Бакасетас удвои с мощен шут от границата на наказателното поле.

Само три минути след попадението си, Бакасетас получи директен червен картон и изравни броя на играчите на терена.

Унгарците се възползваха от това в 67-та минута, когато опитният Данко Лазович използва подхлъзване на гръцки бранител, за да намали и да запази шансовете на "МОЛ Види" за реванша след седмица.

В друг мач от вечерта холандският гранд "Аякс" победи украинския "Динамо" (Киев) с 3:1.

Швейцарският първенец "Йънг Бойс" и хърватският "Динамо" (Загреб) пък завършиха наравно 1:1 в интригуващ мач с множество голови положения.

И двата тима могат да съжаляват за пропуските си, като в крайна сметка равенството изглеждаше справедлив резултат.