Още при жребия за плейофите в Шампионска лига - последната крачка преди групите, очакванията бяха дербито да е между два славни тима като Рейнджърс и ПСВ Айндховен.

А двата тима напълно оправдаха очакванията, защото направиха зрелищно 2:2 в Глазгоу, в мач със страхотен футбол, четири гола и още купища положения.

"Айброкс" в Глазгоу е митична сцена за европейски битки. Да, за съжаление на феновете на Рейнджърс те не са срещу най-големите на континента, а са за влизане в групите на Шампионска лига, но емоциите са все така силни.

Един млад сенегалец първи взриви трибуните, точно преди двата тима да се оттеглят на почивка при нулево реми. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Това не се случи, защото Абдалах Сима вкара невероятен гол, извеждайки Рейнджърс напред с 1:0.

Голът на Сима само отприщи още по-голямо зрелище през втората част, като първо ПСВ изравни чрез Ибрахим Сангаре.

Но Рейнджърс отговори в 76-ата минута с отлична контраатака, която бе завършена от Раби Матондо за 2:1.

"Айброкс" отново полудя, но радостта бе кратка, защото добре познатият ни Люк де Йонг вкара по начин, по който най-добре умее - с глава. Той реализира след центриране от корнер и по този начин оформи крайното 2:2.

Снимка: Getty images

Тази вечер се изиграха още две битки за влизане в Шампионска лига, една в Белгия и една в Полша.

По-сериозен представляваше тази в Антверпен, където местният шампион Роял Антверп победи гръцкия АЕК Атина с минималното 1:0.

Нидерландският национал Винсент Янсен откри още в 12-ата минута на мача, но проблемите за Антверп настъпиха с червеният картон, който Желе Батай си изкара още в 50-ата минута.

Но върепки това АЕК не успя да изравни и ще трябва да търси задължителна победа след седмица в Атина.

А пък в Полша местният първенец Раков Честохова, който е приятната изненада в европейските клубни турнири, не успя да удържи Копенхаген и загуби с 0:1.