Плейофите в Шампионска лига излъчиха още три участника в тазгодишната групова фаза на турнира.

Мачовете отново не преминаха без драма, а ето какво се случи в тях.

В Атина, гръцкият шампион АЕК отстрани унгарския МОЛ Види. Двата тима завършиха наравно 1:1, но след победа с 2:1 в Унгария преди седмица, гърците елиминираха палача на Лудогорец с общ резултат 3:2.

След скучно първо полувреме, домакините откриха чрез спорна дузпа, но гостите бързо успяха да изправнят.

До края унгарците имаха няколко добри шанса да докарат мача до продължение, а и играха 10 минути с човек повече, но не успяха да се възползват.

След края на двубоя играчите се сбиха, а това доведе до няколко картона и в двете посоки.

Четирикратният Европейски шампион Аякс, си осигури мястото в групите на турнира след нулево равенство срещу Динамо в Киев и победа с 3:1 преди седмица в Амстердам.

Холандците имаха тотално превъзходство, като само късметът им попречи да стигнат до победата в мача. На няколко пъти гредите спасяваха украинците, а в началото на мача Аякс пропусна и дузпа.

В третия мач от вечерта швейцарският първенец Йънг Бойс направи обрат в гостуването си на Динамо Загреб и ще играе за първи път в историята си в групите на турнира.

Швейцарците победиха с 2:1 в Загреб и с общ резултат 3:2 продължиха напред.

Хърватите успяха да поведат още в 7-та минута, но два гола за две минути Гилерме Хоарау през втората част ги прчупиха и осигуриха победата на Йънг Бойс.

Гледайте мачовете от Шампионска лига по Max Sport 1 и Max Sport 2.