Футболното дерби на Пловдив завърши без победител след равенство 1:1 между Ботев и Локомотив в квартал Коматево.

Страхотната атмосфера по трибуните беше украсена и с динамичен мач на терена, в който двата тима си отбелязаха по едно късно попадение след 80-ата минута. Първо Ботев откри с гол на Антоан Бароан, а малко след това автогол на Джаспър Ван Хертъм оформи крайния резултат.

Резултатът по-скоро беше справедлив и третото поредно равенство оставя тимът на Александър Томаш на петото място в класирането с 40 точки, вече на една зад Левски. Ботев запазва десетата позиция с 27 точки.

Срещата започна динамично, но без кое знай колко голови положения. Първото се откри пред Ботев в 19-ата минута, когато Емануел Луме проби по десния фланг и центрира остро, а вратарят Динко Хоркaш я отклони преди тя да отиде при играч в жълто на голова позиция.

Снимка: БТА

Локо отвърна в 26-ата минута с много силен и опасен удар на Матеус Да Силва, преминал на сантиметри от лявата греда на Георги Аргилашки.

Напрежението пред вратата на Ботев се увеличи в 33-ата минута. Димитър Илиев се възползва от грешка на Аргилашки и неволно отклони топката пред опразнената врата, но последвалият удар на Ерик Сорга бе неточен. Илиев имаше претенции за дузпа след сблъсъка с Аргилашки, но основания за такава липсваха. Малко след това българският нападател стреля опасно, но неточно с глава.

Най-добрата възможност за Ботев през първото полувреме също дойде след вратарска грешка. Хоркаш прати топката в краката на Па Конате, а африканецът и Дилан Мертенс последователно пропуснаха да оправят удари към опразнената врата. Заслуга за това имаше и перфектен шпагат на Мартин Паскалев.

Снимка: БТА

Ботев започна солидно втората част, но в 66-ата минута Локо бе на сантиметри от гола. Естонецът Ерик Сорга отправи много опасен удар с глава след ъглов, като топката опасно прелетя над напречната греда.

"Жълто-черните" обаче дочакаха своя момент и удариха на контраатака в 80-ата минута. Антоан Бароан получи великолепен пас от Дилан Мертенс преди да преодолее вратаря с едно докосване и с второто да вкара на празна врата.

Само че радостта на "канарчетата" продължи само три минути. Резервата Георги Каракашев беше изведен от Димитър Илиев и стреля от малък ъгъл. Топката не влизаше във вратата, но Джаспър Ван Хертъм протегна крак и си отбеляза автогол.