Ботев (Враца) си намери майстора, при това в лицето на съименниците си от Ботев (Пловдив). "Канарчетата" победиха врачани с 2:0 у дома и така сложиха край на впечатляващата серия на гостите от пет поредни мача без загуба в родното първенство.

И двата гола на "Коматево" дойдоха след почивката, при това в рамките на само десет минути. Първо Атанас Илиев се разписа за осми път през сезона, откривайки резултата в 56-ата минута. Нападателят отбеляза с известна доза шанс, след като топката бе избита лошо от вратаря Красимир Костов и рикошира в Илиев, за да попадне в мрежата. Асистенцията бе на сметката на Славчо Шоколаров, който от своя страна получи идеален пас от дълбочина от Тодор Неделев.

Младокът Димитър Тонев пък си направи подарък навръх Димитровден и вкара първия си гол за родния Ботев в мъжкия футбол - направи го за 2:0 в 66-ата минута, при това по чуден начин, след като четирима футболисти в зелено изгледаха как изпрати топката под гредата от петнадесетина метра.

С трите точки днес пловдивчани се отдалечиха от дъното на класирането и се изкачиха до деветото място в подреждането, изпреварвайки именно днешния съперник. И двата отбора имат по 12 точки.