Футболните националки на САЩ грабнаха петата си титла при осмото си участие на Олимпиада. Това се случи след победа с 1:0, която стана факт благодарение на гол на Малъри Суонсън в 57-ата минута.

След получения гол бразилките се втурнаха напред, но така и не успяха да създадат кой знае какво, като трябваше да се задоволят със среброто.

Южноамериканките губят олимпийски финал за трети път - след 2004 и 2008 година. И в трите случая в състава е легендарната Марта, една от най-великите футболистки на всички времена.

Игрите в Париж бяха лебедовата песен на иконата с националния отбор, тъй като тя прекратява кариерата си с екипа на "селесао". Тя приключва след 200 мача и 119 гола между 2002 и 2024 година.

В добавеното време на мача, което бе 10 минути, именно пред нея се откри златна възможност да отбележи с глава, но американската вратарка спаси.

Бронзовите медали в Париж пък са за Германия.

Бундестима победи Испания с 1:0 вчера.