11-кратният шампион на България Лудогорец стартира летните си контроли с убедителна победа. "Орлите" разбиха с 5:1 Струмска слава в Банско.

Точни за успеха на шампионите бяха Петър Георгиев (6), Алекс Сантана (21), Матиас Тисера (28), Бърнард Текпетей (57) и Игор Тиаго (61). За радомирци се разписа Томас Добрев в 75-ата минута, а нов гол на Тиаго в края беше отменен заради засада.

Треньорът на разградчани Анте Шимунджа даде шанс на доста юноши от школата. Словенският специалист заложи на различни състави в двете полувреме, като само Петър Георгиев запази мястото си след почивката.

Следващият етап от подготовката на Лудогорец ще се проведе в Австрия.

Тимът лети в сряда с редовен полет до Мюнхен, от където ще се прекачи за крайната си дестинация. В Австрия Лудогорец ще остане до 27 юни, като там ще изиграе четири контроли, първата от които е на 19 юни в 18,00 ч. българско време срещу БВ Линц.