Петима български играчи взеха участие в откриващите мачове на руската Премиер лига.

Ивелин Попов се завърна в "Спартак" (Москва), след като завърши миналия сезон под наем в "Рубин" (Казан).

Капитанът на националния ни тим обаче изигра едва 10 минути при победата на московчани над новака "Оренбург" с 1:0.

Попов се появи в 82-та минута на мястото на Денис Глушаков.

Двама българи взеха участие при нулевото равенство между "Арсенал" (Тула) и "Динамо" (Москва).

Михаил Александров започна от първата минута и изкара 57 минути на терена за тима от Тула. За първи път от доста време той игра на обичайната си позиция - крило. През миналия сезон той бе използван от предишния наставник като бек.

Дебют за "Арсенал" направи националът Георги Костадинов. Той се появи при извършената двойна смяна с участието на Мишо Александров, като записа малко над 30 минути за тима, към който се присъедини преди месец.

"Арсенал" не успя да победи московския си съперник, макар да игра с човек повече в продължение на 82 минути.

Опитният Петър Занев игра цял мач за новия си клуб "Енисей" (Красноярск). Новакът в елита обаче загуби домакинството си на гранда "Зенит" с 0:2, като и двата гола за тима от Санкт Петербург паднаха в последните 10 минути на мача.

Загуба претърпя и "Урал" (Екатеринбург) с Николай Димитров в състава си. Тимът отстъпи от "Анжи" с 0:1, а Хичо игра пълни 90 минути.

Следи мачовете от руската Премиер лига и изявите на българите в нея по MAX Sport 1 i MAX Sport 2