Отборът на Арда запази шансовете си за седмата позиция, която дава шанс за бараж за участие в европейските клубни турнири.

Кърджалийци победиха Локомотив (София) с 3:1 в столичния квартал "Надежда".

По този начин Арда се доближи само на две точки от седмото място, където към момента е Славия, а "белите" имат и мач по-малко.

Арда обаче все още вярва в грешна стъпка на Славия, а също така и на победа в директния мач между двата тима в Кърджали идния уикенд.

От своя страна Локомотив просто доиграва сезона, като "железничарите" нито могат да подобрят своята девета позииця, нито за паднат надолу до десетото място.

Може би тази ралика в мотивацията на двата отбора доведе до развоя на първата част, в която Арда тотално доминираше и заслужено се оттегли с два гола аванс.

Още в шестата минута Алекс Петков се извиси над отбраната на домакините след центриране от пряк свободен удар и с глава успя да открие резултата.

В 37-ата минута резултатът стана 2:0 в полза на гостите, след като Преслав Боруков отлично финтира противник, навелезе в наказателното поле и подаде към Светослав Ковачев, който с добре насочен удар успя да удвои.

Все пак в началото на втората част видяхме пробуждане от страна на домакините, а то се изрази чрез гол с глва на Алан Диас, който върна интригата в мача, но до края Локомотив така и не създаде положение, с което да успее да изравни.

А опитите на домакините оставиха доста пространства в отбраната им, което логично доведе до няколко опасни контраатаки, като при една от тях в 90-ата минута Ндиайе успя да оформи крайното 3:1.