Буркина Фасо се класира за полуфиналите на Купата на Африка за четвърти път в историята си. Тимът надви Тунис в полуфиналите след победа с 1:0, а единственото попадение в срещата бе дело на Данго Уатара, който все още е тийнейджър със своите 19 години.

Младокът отбеляза в продължението на първото полувреме, когато след страхотен рейд, започнал още от собствената му половина, не се даде на тунизийската защита, премина през целия терен и вкара единствения гол в мача.

В полуфиналите, където съперник на Буркина Фасо ще бъде Сенегал или Екваториална Гвинея, Уатара няма да бъде на разположение, защото в края на четвъртфиналния мач бе изгонен за удар с лакът срещу съперник.

Победителите бяха и без най-голямата си звезда и капитан - Бертран Траоре, който бе контузен.

Резултатът изкара хиляди хора по улиците на столицата Уагадугу, където на всяко кръгово движение имаше истинска фиеста и концерт от клаксони, вувузели и възгласи. Успехът на футболния терен идва като глътка свеж въздух за страната, която бе разтърсена от държавен преврат

След този успех вечерният час бе отменен, защото дори и военните празнуваха.

Тунизийският селекицонер Мондер Кабайер се оправда след загубата, че в състава му е имало множество заразени с COVID-19.

Домакинът на турнира Камерун също е на полуфинал след 2:0 срещу Гамбия.