Освен драматичният успех, който Лудогорец постигна с гол в последната минута над Шахтьор (Солигорск), успехи постигнаха и другите замесени българи в квалификационните кръгове на Шампионска лига.

Националът Васил Божиков изведе словашкия шампион Слован (Братислава) с капитанската лента, а клубът му вече може спокойно да мисли за следващата фаза.

Слован победи с 2:0 доста по-скромния Шамрок Роувърс, който е първенец на Ирландия.

Капитанът Божиков прекара всчиките 90 минути на терена за своя тим, който може да съжалява, че не спечели доста по-убедително.

Бразилецът Рафаел Ратао вкара и двата гола, а в добавеното от съдията продължения словашкият национал Владимир Вайс пропусна дузпа.

Българин на терена имаше и в мача между литовския Жалгирис и сверноиралндския Линфийлд.

Това бе халфът Милен Гамаков, който прекара 83 минути на терена, а неговият Жалгирис спечели мача с 3:1.