Ливърпул и Манчестър Сити продължават битката помежду си на върха след убедителни победи в 13-ия кръг на Висшата лига.

Шампионите от Манчестър спечелиха безпроблемно гостуването си на лондонския Уест Хем с 4:0.

Момчетата на Пеп Гуардиола стартираха силно, а след 34 минути игра вече водеха с три гола.

Давид Силва, Рахим Стърлинг и Лерой Сане бяха точни, а до края "гражданите" контролираха играта и спокойно доиграха срещата. В даденото от съдията продължение Лерой Сане оформи крайния резултат.

Така Сити продължи да оглавява класирането с 35 точки, две повече от преследвача Ливърпул.

Мърсисайдци гостуваха на Уотфорд по същото време, като стигнаха до успех с 3:0.

Победата на Ливърпул дойде доста по-трудно. Макар да контролираха срещата, мърсисайдци не успяваха да стигнат до гол до 67-ата минута.

Тогава обичайният заподозрян - Мохамед Салах, успя да открие.

Трент Александър-Арнолд удвои с чудесно изпълнение на пряк свободен удар, а роберто Фирмино оформи крайния резултат.

Манчестър Юнайтед пък отново разочарова феновете си със скучно реми. "Червените дяволи" направиха 0:0 в домакинството си на Кристъл Палас.