"Левски" записа пета поредна победа във футболното първенство. "Сините" оставиха зад гърба си поражението с дузпи от Лудогорец за Суперкупата на страната, побеждавайки с 2:0 гостуващия тим на Арда.

Така столичани задминаха кърджалийския отбор в класирането и за пети пореден двубой не допуснаха гол във вратата си. Единственото попадение във вратата си възпитаниците на Станимир Стоилов допуснаха при поражението 0:1 от ЦСКА 1948 в първия кръг. Те имат да играят и три отложени заради европейските им мачове двубои - със Славия, Черно море и Лудогорец.

Ивелин Попов започна още от първата минута на "Георги Аспарухов" и остана на терена малко повече от час.

Андриан Краев отбеляза във втори пореден мач за своя тим, давайки аванс на "Левски" за 1:0 в 20-ата минута тази вечер. Филип Кръстев центрира от корнер, а Краев бе позициониран по-добре от Алекс Петков и вкара с глава във вратарския ъгъл. До почивката Уелтън на два пъти опита да удвои преднината на своя тим, но без успех.

През втората част Арда имаше по-добрите възможности, като Ковачев стреля неточно след 55 минути футбол, а десетина по-късно Милен Желев шутира точно в ръцете на Пламен Андреев. Още един шанс за гостите дойде в 79-ата минута, когато Ласана Н'Диайе се откъсна сам срещу вратаря на домакините, но навременна реакция на Килиан ван дер Каап спря гостите в търсенето им на гол.

Три минути преди края Марин Петков уби интригата, завършвайки добра бърза атака на "сините" с удар с левия крак за 2:0.

Както "Левски", така и Арда имат по 15 точки, а столичани са шести в класирането, докато гостите са на седмо място.