След година отсъствие, Жозе Моуриньо се завърна при най-добрите в турнира Шампионска лига.

Направи го със стил, извеждайки своя Тотнъм до победа с 4:2 над Олимпиакос, макар гърците да имаха преднина от два гола след 19 минути игра.

Това бе първи мач на Специалния в турнира на богатите от миналия декември, когато начело на Манчестър Юнайтед загуби с 1:2 във Валенсия.

По ирония на съдбата, съдията от онзи мач ръководи и днешния, а това бе българинът Георги Кабаков. Преди година той си навлече гнева на португалеца, но днес всичко бе спокойно, особено, след като Тотнъм успя да обърне мача.

А този обрат гарантира участието на "шпорите" в елиминациите, макар че едва ли някой се е съмнявал в това. Все пак начело на тима застана Моуриньо, който никога до този момент не се е провалял в групите.

Тотнъм обаче ще заеме второто място в групата, тъй като е на 5 точки от лидера Байерн при оставащ един кръг до края.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Началото обаче бе шокиращо, защото след само 19 минути в Лондон, гостите от Гърция водеха с 2:0.

Юсеф Ел Араби откри, а Рубен Семедо удвои, за да смълчи всички по трибуните, освен гостуващата агитка.

Моуриньо не се поколеба и безцеременно замени дефанзивно настроения Ерик Дайър с офанзивният халф Кристиан Ериксен още в 29-ата минута.

Ходът се оказа гениален, защото раздвижи играта на "шпорите", които изцяло контролираха мача до неговия край.

Снимка: АР/БТА

Един от ключовите мигове в този двубой дойде в добавеното време на първата част, когато Деле Али върна един гол за домакините.

Още в началото на втората част резултатът вече бе равен, а една от основните заслуги имаше едно от момчетата, които подава топките.

То реагира изключително бързо при контраатака на Тотнъм, като светкавично подхвърли топката на играч в бяло, който трябваше да изпълнява тъч.

Това хвана гръцката отбрана неподготвена и Хари Кейн реализира.

Все пак Олимпиакос удържаше ревенстовто 2:2 още около 20 минути, преди да дойде звездният миг на Серж Орие, извел Тотнъм напред.

Веднага след това Хари Кейн вкара и четвъртия гол за "шпорите", с което тоално реши мача.

В другия мач от груапта, Байерн Мюнхен разби Цървена Звезда с 6:0 в Белград.

Четири от головете за разгрома вкара Роберт Левандовски. Полякът стори това само в рамките на 14 минути през втората част.

Резултатът пък откри Леон Горецка, а в края Корентен Толисо оформи крайното 6:0.