Манчестър Юнайтед спечели, но не и с нужния резултат, за да спечели своята група в турнира Лига Европа.

"Червените дяволи" надвиха Реал Сосиедад с 1:0 в Сан Себастиан, но останаха зад днешния си опонент в класирането заради един допуснат гол повече.

Двата тима завършиха с равни точки, имат еднакви показатели в директните двубои, еднакъв брой вкарани попадения, но Манчестър Юнайтед е инкасирал три попадения, докато Реал Сосиедад две.

Видео от мача вижте тук >>>

А това никак не е без значение, защото първата позиция праща Реал Сосиедад директно на осминафиналите, докато Манчестър Юнайтед ще играе с мач повече, при това срещу един от отборите, заели трето място в турнира Шампионска лига, а там препятствията не са никак безобидни.

Срещата между двата тима бе ръководен от родния топ рефер Георги Кабаков, заедно с помощниците му Мартин Маргаритов и Диан Вълков. Българската бригада на няколко пъти си навлче гнева на суперзвездата Кристиано Роналдо, най-вече през първата част, когато той имаше претенции за дузпа, както и през втората, когато Кабаков му вдигна жълт картон за удар с лакът.

По ирония на съдбата, четвърти съдия на този мач от топ европейско ниво бе Ивайло Стоянов, като това се случи само няколко часа, след като Борислав Михайлов лично спря неговите съдийски права до 31 март. Разпоредбите на президента на родния футбол обаче не касаят мачовете от евротурнирите.

Иначе победният гол за Манчестър Юнайтед вкара младият талант Алехандро Гарначо след асистенция на Кристиано Роналдо още в 17-ата минута, но въпреки много време до края на двубоя, "червените дяволи" така и не вкара скъпоценния си втори гол.

Изключителна драма беляза група "F" в турнира, където и четирите тима завършха с еднакъв актив от по 8 точки.

Невероятен сценарий, който трябваше да бъде решаван от головата разлика на отборите.

Мидтиланд победи Щурм Грац с 2:0, а Фейенорд излъга Лацио с 1;0, което означаваше, че нидерландсците от Фейенорд печелят тази група, датският Мидтиланд се нарежда на второто място, а Лацио ще се задоволи с участие в турнира Лига на конференциите.

Ето и всички резултати и класирането в турнира Лига Европа:

Група "А": Арсенал - Цюрих 1:0 / Бодьо/Глимт - ПСВ Айндховен 1:2

Класиране: Арсенал 15т. ПСВ 13т. Бодьо/Глимт 4т. Цюрих 3т.

Група "В": Динамо Киев - Фенербахче 0:2 / Рен - АЕК Ларнака 1:1

Класиране: Фенербахче 14т. Рен 12т. АЕК 5т. Динамо 1т.

Група "С": Бетис - ХИК Хелзинки 3:0 / Рома - Лудогорец 3:1

Класиране: Бетис 16т. Рома 10т. Лудогорец 7т. ХИК 1т.

Група "D": Унион Сен Жилоа - Унион Берлин 0:1 / Брага - Малмьо 2:1

Класиране: Унион Сен Жилоа 13т. Унион Берлин 12т. Брага 10т. Малмьо 0т.

Група "Е": Реал Сосиедад - Манчестър Юнайтед 0:1 / Шериф Тираспол - Омония Никозия 1:0

Класиране: Реал Сосиедад 15т. Манчестър Юнйатед 15т. Шериф Тираспол 6т. Омония НИкозия 0т.

Група "F": Мидтиланд - Щурм Грац 2:0 / Фейнорд - Лацио 1;0

Класиране: Фейенорд 8.т Мидтиланд 8т. Лацио 8т. Щурм Грац 8т.

Група "G": Олимпиакос - Нант 0:2 / Карабах - Фрайбург 1:1

Класиране: Фрайбург 14т. Нант 9т. Карабах 8т. Олимпиакос 2т.

Група "Н": Монако - Цървена Звезда 4:1 / Трабзонспор - Ференцварош 1:0

Класиране: Ференцварош 10т. Монако 10т. Трабзонспор 9т. Цървена Звезда 6т.