Неприятните дни за Арсенал и Микел Артета от началото на сезона изглежда са забравени.

"Артилеристите" постигнаха значим успех с 2:0 при гостуването си на Лестър на "Кинг Пауър Стейдиъм" в първа среща от десетия кръг на Висшата лига.

Така отборът от северен Лондон продължава позитивната си серия, като вече в девет поредни мача от всички турнири няма загуба и в този период е със седем победи.

"Артилеристите" стигнаха до успеха с ранни голове на Габриел Паулища и Емил Смит-Роу и така тимът се изкачи до петата позиция в таблицата със 17 точки. Лестър на Брендън Роджърс остава десети с 14 точки.

Първият гол в мача падна още в шестата минута след центриране от корнер на Букайо Сака и точен удар с глава на централния защитник Паулища.

В 18-ата минута резултатът стана 2:0. Контраатака на гостите доведе до опит за пас на Сака към Лаказет. Топката бе отнета от французина, но стана много удобна за Смит-Роу, който реализира от лесна позиция четвъртия си гол през сезона.

В края на първото полувреме пряк свободен удар на Джеймс Мадисън срещна гредата след блестяща намеса на вратаря Аарън Рамсдейл.

През втората част Роджърс направи промени в състава на Лестър, но последваха още няколко ключови спасявания на Рамсдейл, за да може резултатът да се запази. Така Арсенал спечели трето поредно гостуване на Лестър във всички турнири.