ЦСКА 1948 записа трети пореден мач без загуба в първенството под ръководството на новия си треньор - Николай Киров. Подемът на столичния клуб продължи с минимален успех с 1:0 срещу Царско село на стадион "Васил Левски" в събота вечер.

Така тимът изпраща седмицата победоносно, след като по-рано отпадна от турнира за Купата на България.

Единственият гол тази вечер бе дело на Галин Иванов, който се разписа в 28-ата минута. Бившият футболист на Славия и "Левски" откри резултата с удар от около десет метра за 1:0 след пас по земя от дясното крило.

Иначе преди почивката и "царете" имаха своите шансове, като Миси Мезу и Васил Шопов направиха пропуски. В последната минута на първата част Денислав Александров от домакините направи грандиозен пропуск, след като засече топката от няколко метра, но я прати край вратата.

След почивката ЦСКА 1948 остана с човек по-малко - в 70-ата минута Деян Лозев получи втори жълт картон за умишлена игра с ръка, но дори и с човек повече гостите не успяха да изравнят.

Домакините вече имат имат осем точки след девет мача, като седем от тях са спечелени в последните три кръга. ЦСКА 1948 е единадесети, докато Царско село е предпоследен - тринадесети с шест точки.