Локомотив (Пловдив) спечели втори пореден мач в родното първенство и за трети последователен кръг не допусна поражение. "Смърфовете" надделяха с 2:1 над ЦСКА 1948 в късния мач от петъчната програма на елитната ни дивизия и така взеха преднина пред този съперник в класирането.

След трите точки днес тимът на Александър Тунчев затвърди деветото си място - вече с 14 точки, докато гостите остават десети с три по-малко.

Комбинация, започнала от Йосип Томашевич и преминала през Георги Минчев и Димитър Илиев, който изведе с едно докосване Парвиз Умарбаев на голова позиция, завърши с попадение. Националът на Таджикистан се освободи от защитник в червено и след това преодоля вратаря с удар с левия крак за 1:0 в 33-ата минута на "Лаута".

Вратарят на домакините Лукас Рейдър показа завиден рефлекс само няколко минути по-късно, когато гостите отвърнаха също с хубава атака, която достигна до Ангел Бастунов. Той шутира опасно, но Рейдър предотврати гол във вратата си, избивайки в корнер.

Резервата Денислав Ангелов изравни за ЦСКА 1948 само минути след появата си. Деветката на "червените" отбеляза дебютния си гол в родния елит, след като засече безпощадно с глава центиране на Георги Русев от ъглов удар.

В 63-ата минута обаче надеждите на гостите за нещо повече сякаш се изпариха, след като Крум Стоянов събори в наказателното поле Димитър Илиев, който бе изведен сам срещу вратаря Даниел Наумов. След справка с ВАР бе отсъдена дузпа, а Стоянов бе изгонен с червен картон.

Капитанът на пловдивчани не сгреши от 11 метра и върна аванса на своя тим - 2:1, като в крайна сметка в остатък от двубоя повече голове нямаше.