Последният в Първа лига отбор на Царско село постигна второ поредно сензационно равенство.

След като играчите на треньора Стефано Макопи направиха 0:0 с ЦСКА, сега отново се намесиха в битката за титлата, постигайки 1:1 срещу шампиона Лудогорец в 24-ия кръг на Първа лига.

На "Арена Царско село" разградчани успяха да изравнят резултата, след като в трета поредна среща се оказа изоставащи, но пълният обрат този път се оказа невъзможен. Така за първи път не победиха под ръководството на Анте Шимунджа.

Човек би се запитал дали играта на "орлите" в атака бе неубедителна, но похвалите трябва да отидат за отбора от столицата, който за втори пореден път игра достатъчно добре в защита.

"Царете" шокиращо откриха резултата в 12-ата минута. Айуб Батас центрира от левия фланг и Мбуямба Коломбо отклони преди Лукас Мартинс да завърши с удар по диагонала за 1:0.

Все пак логичното се случи и Лудогорец изравни в 56-ата минута. Оливие Вердон бе точен с мощен удар от воле след поредната асистенция на Кирил Десподов през сезона. Ударът бе общо шестият на "орлите" в мача.

До края обаче хората на Анте Шимунджа не направиха достатъчно в атака. Така събират актив от 58 точки, което е с девет повече от втория ЦСКА. "Червените" имат мач с Ботев в Пловдив в неделния ден.