Пол Погба стана от скамейката на резервите и донесе победата на Манчестър Юнайтед срещу Милан на "Сан Сиро" - 1:0, достатъчна да класира на четвъртфинал в Лига Европа английския гранд. След 1:1 на Острова преди седмица, битката на гигантите в турнира завърши с триумф на "червените дяволи".

Погба замени Маркъс Рашфорд след първото полувреме и в третата минута на второто вкара попадението на успеха. Френският халф се възползва от безумна грешка в отбраната на домакините, като Суалио Мейте не успя да изчисти два пъти топката и я предостави на Погба. Той вкара от малък ъгъл, с което тотално катурна баланса на мача и Милан, до този момент играещ с мисълта на отбор, който цели да не получи гол, вече трябваше да се открие и да опита да тръгне в атака.

Италианският тим вкара в игра дори невъзстановеният Златан Ибрахимович, сам пожелал да е в групата след 5 пропуснати двубоя с мускулна травма. Шведската легенда се появи на терена в 65-ата минута, стреля веднъж опасно с глава, но като цяло и той не помогна. Милан дори нямаше чисти ситуации, а натискът бе стихиен.

Славия Прага изненада новокоронясания шампион на Шотландия Рейнджърс с 2:0 като гост и го изхвърли от Лига Европа след 1:1 в първия мач в Чехия. Двубоят мина с много нерви и сблъсъци, с два червени картона и кръв, при това от много тежка и опасна контузия на вратаря на гостите.

Ранно попадение на Петер Олаинка за Славия изнерви домакините, които вече се налагаше да тръгнат да търсят гол на всяка цена. Срещата изобилстваше от удари и единоборства, но ключовият и леко страшничък момент дойде в 61-вата минута.

Резервата на Рейнджърс Кемар Рууф подгони дълга топка, която бе зад гърба на защитата, между него и вратаря на гостите Онджей Колар. Нападателят скочи като каратист, за да я достигне и определено гледаше във въздуха към топката, а не към стража. И така пропусна да прибере крака си, за да предпази чеха, който стигна първи до кълбото.

Рууф се вряза с бутоните на десния си крак в главата на Колар и гледката бе направо плашеща. Вратарят бе откаран в болница, а играчът на домакините - логично изгонен с директен червен картон.

Гостите нанесоха тежък удар 12 минути по-късно, въпреки че мачът вече изглеждаше решен. Леон Балагун извърши нарушение и получи втори жълт картон за него, оставяйки Рейнджър с 9 души на терена. А от прекия свободен удар Николае Станчу порази мрежата - 0:2.

С два гола на Жерар Морено Виляреал довърши започнатото в Киев и елиминира Динамо - 2:0 и общо 4:0 в двата мача.

Давид Нерес и Душан Тадич бяха точни за Аякс, който нанесе нов удар на Йънг Бойс - 2:0, този път като гост. Преди седмица в Амстердам грандът от Нидерландия бе спечелил с 3:0.