Манчестър Юнайтед спечели гостуването си на Челси с 2:0 в дербито от осминафиналите за Купата на Футболната асоциация.

Двубоят бе повторение на миналогодишния финал в турнира, когато триумфът бе за Челси, но този път гостите от Манчестър излъгаха своя съперник и продължават напред към четвъртфиналите.

"Червените дяволи" продължиха с блестящото си представяне на домашната сцена, където все още нямат поражение под ръководството на Оле Гунар Солскяр.

Мрачните дни за Челси и Маурицио Сари пък продължават. За по-малко от месец лондончани претърпяха загуби с 0:4 и 0:6, а според медиите в Англия, неделният финал за Купата на Лигата срещу Манчестър Сити е последният шанс на италианеца на спаси работата си.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

В днешния двубой тимът на Манчестър играеше по-рядко с топката, но пък бе убийствено ефективен при опасните си контраатаки.

Именно след подобна ситуация, дошла след 30 минути игра, Пол Погба центрира, а нисичкият Андер Еререра бе изпуснат от отбраната на Челси и откри резултата с глава.

Челси опита да отговори на гола, но минута преди края на полувремето, Юнайтед нанесе втория си удар.

Маркъс Рашфорд се откъсна по десния фланг и центрира, където Пол Погба с глава удвои.

Момчетата на Солскяр изиграха изключително умно втората част и ограничи до минимум опасностите пред вратата си.

Челси редуваше атака след атака, но така и не стигаше до опасно положение, което да ги върне в мача.

Така миналогодишният носител на трофея изхвърча от надпреварата, а Манчестър Юнайтед продължава към най-сериозния си шанс за трофей през този сезон.