Лацио спечели гостуването си на Парма с 1:0 и продължава да мечтае за титлата в Италия. "Орлите" удържаха в последните минути аванса си, след като Фелипе Кайседо вкара безценен гол в 41-вата минута.

Лацио имаше шансове да удвои, но и Парма атакуваше остро и бе близо до гол. В края топката танцуваше из наказателното поле, но гостите се браниха като лъвове, за да триумфират.

Точките бяха като въздух и вода - от изключително значение за тима на Симоне Индзаги, след като в събота вечер Ювентус загуби от Верона с 1:2. Победата праща Лацио на само 1 т. зад лидера - 53 срещу 54.

И завързва страхотно битката за титлата.

Тя ще стане още по-ожесточена, ако довечера Интер спечели дербито на Милано, което ще му даде същия актив, какъвто има Лацио.

А отборът от Рим е в серия от 17 поредни двубоя без загуба в първенството, която започна през септември 2019-а.