Невероятният полет на Лацио към върха на Серия "А" продължи и на остров Сардиния.

Римските "орли" постигнаха изключително драматична победа с 2:1 в гостуването си на Каляри и вече са само на три точки от лидерите Интер и Ювентус.

Победата бе седма поредна за столичния тим, като това бе и краят на уникалната серия на Каляри от 13 мача без поражение.

Големите очаквания, които имаше преди дербито между третия и петия в класирането се оправдаха, и двата тима сътвориха уникален мач.

Той се реши в даденото от съдията 7-минутно продължение.

До 93-ата минута Лацио изоставаше в резултата, но тогава "орлите" показаха страхотен характер, заради който неслучайно отборът е в борбата за Скудетото.

Тогава удар на Луис Алберто от границата на наказателното поле направи резултата 1:1, а всички помислиха, че мачът ще завърши при този резултат.

С последното отиграване в мача обаче, след изтичането на 97-ата минута, Кайседо прати топката с глава във вратата, носейки уникално драматичната победа на своя тим.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Лацио наистина изстрада този успех, защото направи куп пропуски през целия мач, а в последните 20 минути рискува всичко и заигра с трима нападатели и двама бранители.

Този риск се отплати и момчетата на Симоне Индзаги продължават да мечтаят.

Иначе резултатът бе открит още в 8-ата минута, когато синът на Чоло Симеоне - Джовани, бе оставен непокрит в наказателното поле и разстреля вратаря Стракоша.

Играчите на Каляри могат да съжаляват, че пропуснаха 2-3 чисти положения през втората част, с които мачът щеше да е решен.

Все пак Лацио създаде доста повече ситуации, а през вторите 45 минути почти не позволяваше на Каляри да минава центъра.

В крайна сметка и съдбата се усмихна на лациалите, които продължиха високият си полет.