Ботев (Пловдив) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България след 1:1 в редовното време и 3:1 при последвалите дузпи срещу Черно море в Коматево.

Пламен Димов, Васил Панайотов и Дани Кики пропуснаха за "моряците" при дузпите след съответно удар над вратата и две добри намеси на вратаря Даниел Кайзер. Мачът бе страхотна битка между два много равностойни отбора и логичната развръзка бе именно дузпи, макар че домакините бяха по-активни в по-голяма част от мача.

Така те се класират за трета поредна година на полуфинал и там се присъединяват към ЦСКА, Локомотив (Пловдив) и Септември.

Първото полувреме в Коматево бе динамично, но головите положения бяха твърде малко. Имаше само едно, но то почти доведе до попадение. В десетата минута центриране към Феребери Доре бе последвано от удар на високия нападател, но топката срещна горната греда на Иван Дюлгеров.

През втората част темпото се вдигна значително и Ботев бе по-активният отбор на терена. Тодор Неделев имаше шанс да открие в началото му, но честта бе за Доре. Африканецът отново бе над всички в наказателното поле след центриране на Васил Шопов и с перфектен удар с глава откри резултата.

След попадението пловдивчани продължиха да играят много активно в атака и търсиха втория гол, който да реши нещата.

Най-доброто положение бе пред Неделев, който от пряк свободен удар изненада Дюлгеров, но последва спасяване. Антонио Вутов и Антон Карачанаков имаха също опасни удари, които бяха спасени.

Така се стигна до 79-та минута, когато талантът на младия Мартин Минчев се прояви още веднъж през този сезон. Националът финтира в наказателното поле и от малък ъгъл прати топката между краката на Даниел Кайзер за 1:1.

В продълженията двата тима заложиха на агресията и бяха сигурни в защита. Не се стигна до много опасни ситуации освен един удар на Кристиян Димитров с глава и логично двубоят трябваше да се реши от дузпи.

При дузпите:

За Черно море: Андраде вкара, Димов пропусна, Панайотов пропусна, Дани Кики пропусна

За Ботев: Неделев вкара, Пиргов вкара, Вутов вкара