Ивелин Попов и Спартак (Москва) постигнаха изключителна важна победа в Група "G" на Лига Европа.

Московчани биха с 4:3 като домакин Рейнджърс във фантастичен мач и вече са втори в групата с пет точки - на една зад водача Виляреал. Рейнджърс също има пет точки, а на дъното е Рапид (Виена) с четири.

Мачът в Москва бе истинско бижу и в него имаше всичко. Играчите на Стивън Джерард изиграха страхотно първо полувреме и след него водеха с 3:2 след автогол на Емеренко (5') и голове на Кандеяс (27') и Мидълтън (41').

За домакините точни бяха Мелгарехо (22') и Таварние (35' отново автогол). През втората част с попадения на Луис Адриано (58') и Софиан Ани (59') в рамките на две минути московчани стигнаха до успеха.

Българският капитан игра 90 минути и се отчете с асистенция за първия гол на своите, но и жълт картон за симулация. През втората част отново падна за дузпа, но и във втория случай не получи такава.

В другия мач от групата Рапид и Виляреал завършиха 0:0 във Виена и групата стана още по-непредвидима.