Борусия (Дортмунд) загуби с 1:2 гостуването си на Фрайбург и се отдалечи още повече от лидерите в класирането на Бундеслигата. “Жълто-черните” изостават на 16 точки от първия Байерн (Мюнхен), на 9 от втория РБ (Лайпциг) и на 6 от третия Волфсбург. Поражението бе трето за Дортмунд в последните им пет шампионатни мача, като в тях те са спечелили само веднъж.

Ву-Йонг Джеонг откри с мощен шут извън наказателното поле в 49-ата минута, след като преди това домакините разгърнаха чудесна атака. Само три минути след това Жонатан Шмид удвои след неубедителна намеса на вратаря Марвин Хитц в близкия ъгъл.

16-годишният суперталант Юсуфа Мукоко намали до 1:2 с втория си гол за сезона, но това бе всичко, което от Борусия успяха да направят.

Тимът е шести в подреждането с 32 точки. Фрайбург пък е с две места и две точки по-надолу.