Ботев спечели седма поредна победа - 2:0 на терена на дънната риба Витоша (Бистрица).

Домакините удържаха нулевото равенство точно едно полувреме и 30 секунди, преди шедьовър на Тодор Неделев да ги пречупи.

Вдъхновителят на "канарчетата" заби гол от 25 метра в горния ъгъл, каквито у нас сме свикнали напоследък да гледаме само от него.

Това е поредно прекрасно изпълнение на Неделев тази есен, само припомняме какъв изумителен гол вкара преди седмица на Берое...

Осмицата сметна, че страхотният гол не стига, та изработи и втория - подаде зад гърба на отбраната на Виана, който удвои в 81-вата минута.

Така Ботев завършва годината в невероятна серия - 6 победи в първенството и една за Купата на България.

Възходът се случи под ръководството на треньора Ферарио Спасов, който обаче може да не остане на поста.

Наставникът пое тима след раздялата с Желко Петрович и кризата в клуба, но не просто изправи на крака състава, а го накара да лети.