Интер направи поредна издънка в първенството, която отдалечи тима от първото място.

"Нерадзурите" завършиха наравно 1:1 с Каляри, а това бе пето равенство за отбора в последните 7 мача.

Така от лидерската позиция в Серия "А", която тимът заемаше допреди няколко седмици, Интер вече е на три точки зад Ювентус, като шампионът е и с мач по-малко, като по-късно днес разлиакта може да се покачи на 6 пункта.

Интер може да съжалява, защото имаше доста шансове за гол, но в крайна сметка трябваше да преглътне поредното разочарование.

Резултатът откри Лаутаро Мартинес в 29-ата, когато с глава засече центриране на дебютарищя със "синьочерния" екип Ашли Йънг.

През първата част гол на Интер бе отменен заради засада, а най-добрата ситуация за гостите от Сардиния бе спасена от вратаря Ханданович.

През втората част "нерадзурите" изпуснаха няколко шанса да удвоят преднината си, с което можеха да решат всичко в този мач.

Това им коства скъпо, защото в 78-ата минута резултатът бе изравнен.

Доскорошният играч на Интер - Раджа Наинголан, пробва удар от дистанция, който доби странна траектория, удари се в страничния стълб и влезе във вратата.

Веднага след това Лукаку си изработи отлично положение, но ударът му мина покрай вратата, а с това угаснаха и надеждите на Интер за победа.

В самия край на мача, видимо изнервеният Лаутаро Мартинес си изработи и червен картон за реплики към съдията. Нервите преобладаваха във всички домакински играчи, които усещаха, че с поредната издънка мечтата за титла може би се изпълъзва.