Атлетико Мадрид претърпя най-тежката си кампания в европейските клубни турнири в ерата на треньора Диего Симеона.

"Дюшекчиите" загубиха с 1:2 гостуването си на Порто в последния шести кръг от груповата фаза на Шампионска лига и по този начин завършиха четвърти в класирането. Това означава, че европейските мачове за тях през този сезон приключиха.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ДВАТА РАННИ МАЧА В ШАМПИОНСКА ЛИГА >>>

С голове на Мехди Тареми на Стивън Еустакио домакините не само изхвърлиха своя съперник, но и се изкачиха до първото място в класирането, въпреки че преди последния кръг бяха втори. В другия мач Брюж не успя да вземе гостуването си на Байер Леверкузен след равенство 0:0 и по този начин остава втори с 11 точки, на една зад португалците. Това е първо класиране за белгийския тим в осминафиналите на турнира.

Германците ще играят на пролет в Лига Европа с актив от 5 точки, колкото има и Атлетико, но с по-лош актив в преките двубои.

Мадридският гранд за първи път в историята си остава четвърти в груповата фаза на Шампионска лига, като до момента имаше две отпадания с трето място - през сезон 2009/10 година в група с Челси и Порто, и през сезон 2017/18 в компанията на Челси и Рома.

Днешният крах за Атлети е изключително значим, тъй като тимът и без това е в затруднено финансово положение.

Ситуацията за тях стана тежка още в петата минута, когато Тареми откри резултата на почти празна врата след перфектно подаване на Еванилсон.

Вторият гол за домакините падна в 24-ата минута. Асистенцията този път бе на Галено след пробив от левия фланг, а попадението реализира Еустакио.

Атлетико успя да вкара едва в последните секунди, когато Иван Маркано си отбеляза автогол след центриране от ъглов удар на Яни Караско.