Английският шампион Ливърпул си устрои истинско шоу в Шампионска лига, печелейки с 5:0 гостуването си на Аталанта в Бергамо.

Заради атрактивният стил и на двата тим, очакванията преди този мач от група "D" на турнира бяха за голово шоу. То обаче бе само в едната посока, след като Ливърпул не даде никакъв шанс на италианския си съперник.

Мърсисайдци демонстрираха атакуващата си мощ, като стартираха участието си в Шампионска лига с три поредни победи без допуснат гол. Освен това "червените" оглавяват и таблицата във Висшата лига.

Днес под светлините на прожекторите бе присъединилият се преди месец и половина към тима португалец - Диого Жота. Той на низа хеттрик в мача, като даде заявка, че може да се превърна в новата голяма звезда на тима.

Още в 16-ата минута Жота се измъкна от итлаианската отбрана и елегантно копна топката покрай излезлия да го посреща вратар за 1:0. След половин час игра той се разписа отново. Португалецът овладя пас на Гомес и с отличен удар успя да удвои.

Шоуто на Ливърпул продължи и през втората част, като невероятните контраатаки на гостите не оставиха шанс на Аталанта.  Мохамед Салах и Садио Мане покачиха до 4:0, а в 54-ата минута на мача Диого Жота оформи своя хеттрик.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

По същото време европейският шампион Байерн (Мюнхен) продължи с наказателната си акция в турнира.

Баварците разгромиха Ред Бул Залцбург с 6:2, а това бе 14-ата им поредна победа в Шампионска лига.

10 минути преди края австрийците удържаха престижното 2:2, като изглеждаше, че може и да откраднат нещо срещу баварската машина.

Тогава обаче започна наказателната акция, като с 4 бързи гола, Байерн достигна до нов впечатляващ успех.

Нови 15 минути в турнира записа Божидар Краев, който се появи в 75-ата минута на мача между Мидтиланд и Аякс, който за съжаление неговият тим загуби с 1:2.