Португалия победи като гост Полша с 3:2 в мач от група 3 в турнира Лига на нациите. Европейският шампион стигна до успеха и без звездата си Кристиано Роналдо.

Домакините откриха чрез Кжищоф Пятек в 18-ата минута, който се разписа с глава. Попадението бе първо за нападателя с екипа на националния отбор - още в дебюта му.

Андре Силва изравни в 31-ата минута, а в 43-ата минута Камил Глик си вкара автогол при опит да избие топката от краката на противников играч.

В началото на втората част Бернардо Силва завърши свой самостоятелен пробив с хубав удар в десния ъгъл на Фабиански за 3:1. Якуб Блашчиковски върна един гол за поляците в 77-ата минута. Куба записа своя 103-и мач за Полша и стана рекордьор за всички времена, измествайки от първото място в почетната листа Михал Жевлаков.

Двубоят бе специален и за звездата на домакините Роберт Левандовски. Той записа мач номер 100 за родината си.

В следващия кръг на 17 ноември Португалия гостува на Италия, а на 14 октомври Полша приема Италия. Португалците вече са с шест точки, а двата им съперника имат по една.