Гол в даденото от съдията продължение спаси ЦСКА от втора поредна грешка в първенството.

"Червените" победиха Ботев (Пловдив) с 2:1, като драматичното попадение от пряк свободен удар на Стефано Белтраме реши двубоя.

Влезлият като резрва италианец се нагърби с изпълнението на фаул от границата на наказателното поле и стреля мощно, а въпреки намесата на вратаря Янко Георгиев, топката се отби в гредата и премина голлинията.

Така и с доза късмет, ЦСКА успя да постигне ценна победа в труден двубой.

Мачът можеше и да е далеч по-лесен за "червените", които доминираха през почти всичките 90 минути, но направиха доста пропуски и не успяха да решат мача си.

И когато играчите в "червено" вече изглеждаха леко обезверени, дойде и звездният миг на Белтраме.

Така след равенството с ЦСКА 1948 на старта, "червените" се поздравиха с успех, а Ботев пропусна да направи поредна изненада.

"Канарчетата" тръгнаха с успех над Локо в градското дерби, а макар днес на не изиграха блестящ мач, бяха близо до това да извоюват престижна точка на "Българска армия".

Напълно очаквано, мачът започна с агресивна игра и доста атаки от страна на ЦСКА.

Тези атаки в никакъв случай не бяха безопасни, като Али Соу и Греъм Кери изпуснаха от доста удобни ситуации, а почти всяко "червено" нападение вещаеше опасност.

И логично все пак се случи в 24-ата минута, когато новото попълнение на ЦСКА с най-сериозна визитка - Юнус Санкаре, вкара дебютния си гол.

Брадли Мазику направи несполучлив опит за удар, но с доза късмет топката остана в наказателното поле на Ботев, където Санкара се завъртя и с мощен удар разтреля Янко Георгиев.

Снимка: Bulphoto

Активната игра на ЦСКА продължи и в никакъв случай нямаше да е незаслужено, ако "червените" се бяха оттеглили на полувреме с повече от гол преднина.

От своя страна Ботев обичайно разчиташе на контраатаки, но пасивната игра на звездата Тодор Неделев сякаш обрече "канарчетата" на безлична първа част.

През второто полувреме ЦСКА отново започна по-активно, но необяснимо защо, предостави инициативата на съперника.

След 55-ата минута Ботев започна да контролира играта, направи няколко добри атаки и стигна до изравнителен гол.

Всичко започна с неразбирателство между вратаря Бусато и бранителя Турицов, което доведе до корнер за Ботев.

Тодоро Неделев отправи страхотно центриране, а камерунецът Мишел Еспиноса вкара с глава дебютния си гол за Ботев. При това попадение "червеният" вратар Бусато определено можеше да се намеси по-добре.

Веднага след този гола обаче ЦСКА можеше да възстанови преднинанта си, но дойде ред на дежурния пропуск на Али Соу.

Нападателят за пореден път си навлече гнева на феновете, като в решителен момент не вкара от чиста позиция, този път останал очи в очи с Янко Георгиев.

До края ЦСКА все пак имаше инициативата, но с всяка следващата минута играчите в "червено" изглеждаха все по-обезверени, а добре построените "канарчета" в отбрана даваха нужния отпор.

Съдбата обаче реши да се усмихне на ЦСКА в последната минута, когато Али Соу бе задържан на линията на наказателното поле.

Пряк свободен удар от чудесна позиция, с който Стефано Белтраме се нагърби и подари победата на ЦСКА.