Германия и Франция завършиха 0:0 в Мюнхен в първа среща от Лигата на нациите за двата отбора.

Последните два световни шампиона изиграха мач, който не бе кой знае колко равностоен, защото в герой се превърна стражът на гостите Алфонс Ареола в единствените по-интересни ситуации в срещата.

Вратарят на ПСЖ направи три страхотни спасявания през втората част след много слабо на голови положения първо полувреме.

Домакините логично доминираха в срещата, но най-добрата ситуация се откри пред Франция в първото полувреме. Удар на Оливие Жиру с глава, който попадаше в долния ляв ъгъл на Нойер бе спасен страхотно от вратаря.

В началото на втората част Гризман от добра позиция стреля твърде слабо в тялото на Нойер.

В 64-а минута силен удар на Марко Ройс бе спасен на отсрещната врата. В 72-та това се случи и с удар на Матс Хумелс.

Две минути по-късно Алфонс Ареола спаси брилянтно и шут на Матиас Гинтер.

Третият отбор в тази група е Холандия. "Лалетата" ще гостуват на актуалния световен шампион след три дни.