Нови решителните битки очакват футболните фенове в последната вечер от груповата фаза на тазгодишната Шампионска лига.

Имената на 12 от осминафиналистите са ясни, като бройката до 16 ще бъде допълнена след 4 вълнуващи директни сблъсъка между замесените тимове.

Тази вечер двубоите ще бъдат с един повече, защото от 19:55 българско време по план трябва да се доиграе мачът между ПСЖ и Истанбул Башакшехир, който бе прекратен в 14-ата си минута вчера.

Причината бе разразилия се расистки скандал, след обидно изказване на румънския четвърти съдия по адрес на камерунския помощник треньор на гостите Пиер Уебо. След много разправии в Париж, двата тима решиха да напуснат терена в знак на солидарност, а по нареждане на УЕФА оставащите 76 минути ще бъдат доиграни тази вечер.

Те не са без значение, защото победа ще осигури първото място на ПСЖ в групата. В противен случай парижани ще са втори, а начело в класирането ще остане РБ Лайпциг.

WINBET - победата е емоция, която си заслужава да бъде изживяна! (18+)

От 19:55 часа ще трябва да бъде решено второто място в група "D" на турнира. За него спорят тимовете на Аякс и Аталанта. Италианците имат аванс от една точка, но предстои тежко гостуване в Амстердам, което ще можете да наблюдавате в ефира на "bTVAction".

По същото време в ефира на "Ринг", датският шампион Мидтиланд с национала ни Божидар Краев, посреща Ливърпул в мач само и единствено за чест, който няма отношение към крайното класиране. Убедителен лидер в тази група е английският шампион.

Най-заплетена е ситуацията в група "В", където и четирите отбора имат шанс да продължат напред. Лидер в групата е Борусия (Мьонхенгладбах) с 8 точки, следват Шахтьор (Донецк) и Реал (Мадрид) с по 7 и Интер с 5.

От 22 часа в ефира на "bTVAction" е мачът между Реал и Борусия, в който Кралския клуб се нуждае от задължителен успех, за да продължи напред. Равен или победа за Борусия ще прати немците напред в турнира.

Все пак Реал има надежди и при равен резултат, но те минават през помощ от Интер в другия мач от групата.

В ефира на "Ринг" италианците посрещат Шахтьор (Донецк), като се нуждаят от задължителен успех, както и победа на Борусия в Испания. От победата се нуждаят и украинците, които обаче ще се зарадват и на реми, ако по същото време Реал не победи.

Сложни сметки, които ни обещават вълнуваща драма от 22 часа.

В същия час Атлетико (Мадрид) гостува на Ред Бул в Залцбург, като "дюшекчиите" имат две точки преднина на второто място в групата и просто не трябва да губят мача си, ако не искат да отпаднат сензационно.

В мачове, които нямат отношение към челните две места в групата, Байерн (Мюнхен) посреща Локомотив (Москва), Манчестър Сити играе срещу Марсилия, а Порто гостува на Олимпиакос.