Норич и Тотнъм завършиха наравно 2:2 в много интересен сблъсък от 20-ия кръг на Висшата лига

Така отборът на Жозе Моуриньо направи грешна стъпка в борбата си за топ 4, но остава на две точки зад четвъртия Челси.

Норич, който е последен в класирането, изигра много силен мач и можеше да се поздрави с пълния успех, но дузпа в заключителните 10 минути на редовното време ги лиши от престижен успех.

В другия мач, който се игра по същото време Лестър победи при гостуването си на Уест Хям с 2:1. Келеши Ихеаначо и Демарай Грей бяха точни за "лисиците", които се върнаха на победния път след тежката загуба от Ливърпул с 0:4.

Норич поведе още в 18-ата минута, когато Марио Вранич проби през центъра и реализира с прецизен шут по земя покрай Газанига.

Гол на домакините за 2:0 бе отмене при много спорни обстоятелства. Вранчич прати дълъг пас към Теему Пуки, който овладя прекрасно и реализира, но му бе отсъдена засада. Повторенията с ВАР показаха, че говорим за много тънка ситуация, в която не можем да сме категорични.

В 55-та минута Тотнъм изравни при една от редките си възможности. Кристиан Ериксен с марковото си изпълнение на пряк свободен удар не остави шанс на противниковия страж.

Норич обаче продължи да играе много силно и заслужено стигна до втори гол. Пуки за пореден път бе изведен зад защитата и опита удар, който рикошира в двама бранители, за да се стигне до автогол. Най-лош късмет имаше Серж Орие, чието име бе вписано за попадението.

Тотнъм успя да изравни в 83-ата минута. Хари Кейн пое топката в наказателното поле и германецът Кристоф Зимерман направи твърде рискован шпагат, с който събори съперника. Съмнение в правилността на решението нямаше, а потърпевшият Кейн реализира дузпата за 2:2.

До края "шпорите" логично потърсиха пълния обрат, но и 7-минутното продължение не им стигна за по-опасни ситуации пред противниковата врата.

Равенството означава, че Тотнъм се връща на петата позиция с 30 точки, а Норич остана последен със скромните 13 пункта.