Манчестър Юнайтед допусна шокираща загуба с 1:2 от последния Шефийлд Юнайтед в 20-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи", които не бяха губили във Висшата лига от 1 ноември, изиграха един от най-слабите си мачове от началото на сезона и то срещу отбора боксова круша на английския елит.

След 12 мача без поражение Юнайтед загуби за първи път след 0:1 от Арсенал отново на "Олд Трафорд", но с разликата, че в настоящия сблъсък не показа лицето си, което изведе отбора до върха в класирането.

Шефийлд игра смело и се защитаваше повече от комфортно в първия час на двубоя. Поведе в резултата през първото полувреме след изпълнение на ъглов удар. В 64-ата минута допусна изравняване след друг корнер, но 10 минути по-късно стигна до победно попадение.

Резултатът е изключително разочароващ за Оле Гунар Солскяр и идва дни след вдъхновяващата победа над Ливърпул в турнира за Купата на ФА. Отборът му на моменти изглеждаше безпомощен срещу защитата на "остриетата", някак ленив и невдъхновен.

Конкретно през първата част "червените дяволи" не създадоха почти нищо с изключение на един неточен удар по земя на Маркъс Рашфорд и отменен гол на Антони Марсиал заради контакт на Хари Магуайър с вратаря на гостите.

За сметка на това Шефийлд откри резултата в 23-ата минута след изпълнение на ъглов удар и изстрел с глава на Кийн Брайън, който се възползва от неубедително излизане на Давид Де Хея.

В началото на втората част гостите продължаваха да се чувстват комфортно и да неутрализират Бруно Фернандеш, Пол Погба и компания. Все пак в 64-ата минута Юнайтед стигна до изравняване след центриране от корнер на Алекс Телеш и удар с глава на Магуайър - 1:1.

И когато изглеждаше, че домакините ще постигнат пореден обрат във Висшата лига през този сезон и първи на "Олд Трафорд", техният съперник ги шокира с втори гол. В рамките на една атака Шефийлд имаше три възможности да вкара, а лоша намеса на Аксел Туанзебе подари топката на Оливър Бърк, който стреля. Получи се нов рикошет в Туанзебе, който не остави шанс на Де Хея - 2:1.

До края резервата Едисон Кавани и неговите съотборници опитаха да стигнат поне до равенство, но не успяха да съхранят серията си без загуба.

Така Манчестър Юнайтед остава втори в класирането с актив от 40 точки, на една зад градския съперник Сити и с изигран мач повече. Шефийлд постигна едва втората си победа през сезона и остава последен, но вече с актив от 8 точки.

В друг мач Евертън и Лестър завършиха наравно 1:1 на "Гудисън Парк".