УЕФА обяви резултатите от гласуването на хилядите фенове и за най-красив гол в третата по сила клубен турнир на континента - Лигата на конференциите.

Големият победите е един добре познат за публиката герой - доскорошният френски национал Димитри Пайе.

Майсторът на красиви голове не разочарова и този път, когато с невероятните си изпълнение помогна на любимия Олимпик Марсилия да достигне до полуфиналите на турнира. Именно негов гол от четвъртфиналната фаза бе избран за №1 от феновете, а в избора им няма нищо странно.

ВИЖТЕ СТРАХОТНИЯ ГОЛ ОТ ВСИЧКИ ЪГЛИ >>>

Попадението падна в последната минута на първоото полувреме на мача срещу Гръцкия ПАОК, който Марсилия спечели с 2:1.

Пайе се разписа за 2:0 след майсторско заучено положение, при което от корнерн топката вместо да бъде цетрирана, бе подадена около дъгата на наказателното поле.

Там дебнеше именно Пайе, който директно от въздуха изстреля страхотно и напълно неспасяемо воле.

В надпреварата за гол №1 той изпревари бившия играч на Левски - Жорди Гомес, който вкара не по-малко красив гол за кипърсия Омония.

В мач от груповата фаза срещу Карабах, испанецът опита удар от центъра на терена, който се превърна в гол, донесъл равенството на неговия тим в последната 90-а минута.