Позабравеният от всички нападател Люк де Йонг изненадващо се оказа героят на Барселона на старта на новата година.

Нидерландецът вкара единственият гол за победата с 1:0 при гостуването на каталунците на Майорка.

На фона на 10-те заразени с коронавирус играчи, изпадналият в немилост Де Йонг получи шанс за изява от първата минути и свърши своята работа.

Той изигра силен мач, като освен гола уцели и две греди, едната от които бе изключително красива, дошла с атрактивен ножичен удар. Видео от мача вижте на MAXSport.live.

Победният гол пък бе вкара в заключителната част на първото полувреме, когато Де Йонг се разписа с глава, а на помощ му се притече и неразчетено излезлият вратар на домакините.

През втората част обаче Барселона бе много далеч от нужното ниво и не направи нищо в предни позиции, докато Майорка опита всичко, за да се добере поне да точки.

И домакините не бяха далеч, но в последната минута на мача Марк-Андре Тер Щеген направи феноменално спасявания, когато реагира и изби удар Хайме Коста от няколко метра.

Така Барселона спечели далеч от "Камп Ноу" едва за втори път в десетте си гостувания от началото на сезона.

Каталунците вече са на петото място с 31 точки, само на една зад Атлетико (Мадрид) и зона Шампионска лига.