Отборът на УАНЛ Тигрес се превърна в първия представител на Северна Америка, който ще има шанса да спори за трофея от Световното клубно първенство.

Тигрите се класираха за финала на турнира в Катар след минимален успех с 1:0 над бразилския Палмейрас.

Така носителят на северноамериканската Шампионска лига ще бъде част от финала на 11 февруари, където него протиник ще е един измежду Байерн (Мюнхен) и египетския Ал Ахли.

Логиката сочи, че това трябва да е немският шампион, а подобен сблъсък безспорно ще е най-важният в историята на "тигрите" от Монтерей.

Тазвечершният сблъсък, противопоставил клубните първенци на Северна и Южна Америка, определено не бе сред най-вълнуващите, като бе решен от дузпав 54-ата минута.

Наказателния удар бе превърнат в гол от добре познатия Андре Пиер Жиняк, за когото това бе трети гол в турнира.

Бившият френски национал е добре познат на феновете в Европа, но преди 6 години реши да се впусне в мексиканско предизвикателство и остана встрани от светлините на прожекторите.

Ето, че Жиняк отново накара хората да говорят за него, пращайки тима на Тигрес на финал.

Веднага след гола мексиканците имаха основателни претенции за нова дузпа, но реферът реши да не рискува с такова отсъждане.

В ответната атака пък Палмейрас вкара изравнителен гол, отменен правилно заради засада.

Именно тези десетина минути бяха най-интересните в мача. До края Палмейрас, който преди седмица грабна Копа Либертадорес, опита всичко, за да стигне до гол, но то не бе достатъчно.

Снимка: АР/БТА