Ливърпул спечели първия си мач в групите на Лига Европа с 3:1 на терена на австрийския ЛАСК (Линц). И отново, както вече става навик от началото на сезона, отборът на Юрген Клоп мина през обрат, след като изостана в резултата.

Домакините започнаха надъхано и поведоха с гол на Флориан Флекер в 14-ата минута с хубав далечен удар. До почивката гостите, в състава на които липсваха звезди като Мохамед Салах, Диого Жота, Доминик Собослай и Алексис Макалистър, опитваха, но не успяваха да изравнят.

Това се случи от дузпа в 56-ата минута, реализирана от Дарвин Нунес, а после нещата се обърнаха тотално в полза на Ливърпул. Луис Диас реализира след контраатака за 1:2, а влезлият Салах се разходи из защитата за 1:3.

Така в четвърти мач от общо шест, които е изиграл този сезон, тимът на Клоп обръща резултата. Така бе и при 3:1 над Борнемут у дома, при 2:1 над Нюкасъл и 3:1 над Уулвърхемптън, в гостувания от Висшата лига. В другия мач от групата: Унион Сен Жилоа (Белгия) - Тулуза 1:1.

Друг от големите фаворити в турнира - Рома, спечели трудно на терена на Шериф (Молдова) с 2:1.

ВИДЕО С ГОЛОВЕТЕ ВИЖТЕ ТУК>>>

Ромелу Лукаку вкара победно в 65-ата минута, след като домакините бяха реализирали първите два гола в мача. Габи Кики заби в собствената си врата за 0:1, а Товар изравни за молдовците, преди са намеси Лукаку.

В другия мач от групата: Сервет (Швейцария) - Славия Прага 0:2.