Арсенал и Ливърпул завършиха наравно 1:1 насред Лондон в среща от 11-ия кръг на Висшата лига.

Така "артилеристите" продължиха впечатляващата си серия без загуба, като вече двубоите са 14, от които 12 победи. Ливърпул в четвърто поредно гостуване на "Емирейтс" и общо в шести мач срещу този съперник не губи.

Резултатът е закономерен, тъй като и двата съперника изпуснаха не малко голови положения. Арсенал бе по-активният отбор, но "мърсисайдци" удариха две греди и редовен гол не им бе зачетен.

Първото полувреме предложи много качествен и динамичен футбол, като и двата отбора имаха повече от един реален шанс да поведат в резултата.

Първата добра възможност се откри пред Хенрик Мхитарян, който изпревари вратаря Алисон за една висока топка, но я насочи на сантиметри встрани от опразнената врата.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Последва грешно отменен гол на Ливърпул, който бе дело на Садио Мане. Първоначално Роберто Фирмино нацели греда, а при добавката сенегалецът реализира, но страничният съдия видя засада. Повторенията показаха, че такава няма.

Последва голям пропуск на Върджил ван Дайк, който от непосредствена близост прати топката в гърдите на Бернд Лено. Но и позиционирането на стража бе много добро.

Арсенал се стресна и позаигра с фантастично въображение след средата на полувремето. В 39-а минута диагонален шут на Александър Лаказет мина встрани, а малко по-късно негов гол бе отменен правилно заради засада.

В последното действие от полувремето Ливърпул нацели втора греда чрез Ван Дайк. Всичко стана заради неразчетено излизане на Лено, който се опита да боксира топката.

Втората част започна с много по-активна игра на "артилеристите", но голови положения така и нямаше.

При една от контраатаките си Ливърпул поведе. Мане проби отдясно и центрира остро, което доведе до намеса на Лено. След нея обаче топката се оказа в краката на Джеймс Милнър, който с удар по земя реализира за 1:0.

В ответната атака Лукас Торейра пробва рефлекса на Алисон и последва спасяване. В 74-а минута се откри нов шанс пред Ван Дайк, който стреля с глава, но намесата на Лено този път бе перфектна.

Ливърпул прие играта изцяло в своята половина и заслужено допусна изравнителен гол. Активният Лаказет реализира с диагонален фалцов удар, който бе извън обсега на вратаря - 1:1 в 82-а минута.

Домакините опитаха финален натиск, но Ливърпул игра сигурно в защита и ще е доволен от спечелената точка.

Равенството оставя Арсенал на четвърта позиция с актив от 23 точки, а Ливърпул е първи с 27. Сити е с 26, но му предстои домакинство на Саутхемптън.