България не успя да победи Люксембург в третия си мач от Лига на нациите.

Пред 15 000 фенове на стадиона в Пловдив двата тима завършиха при 0:0 в неочаквано равностоен мач, след като преди срещата "лъвовете" бяха сочени за фаворит.

Така тимът на Илиан Илиев вече има 5 точки и временно поведе в класирането, като също така продължи серията си без загуба на 9 мача под ръководството на този треньор.

Преди срещата, както и на почивката пък на стадиона звучаха песни на трагично загиналия в петък вечерта Кирил Маричков.

Лоша новина за България пък е, че трима играчи получиха жълти картони и ще пропуснат следващия двубой след 3 дни - гостуване на Северна Ирландия.

Аут са Алекс Колев, Кристиан Нюрнбергер и Алекс Петков.

Снимка: БТА

Срещата не започна добре за България, след като още в началните минути Алекс Колев получи жълт картон за грубо нарушение и така ще пропусне следващия двубой на "лъвовете" заради наказание - гостуване на Северна Ирландия след 3 дни.

В 15 минута и двата тима имаха чудесни шансове за гол. Първо вратарят на Люксембург подари топката на Филип Кръстев, който избра да шутира веднага, но ударът му бе париран от бранители. Кръстев можеше да подаде на Десподов, който беше сам пред вратата.

При светкавичната контраатака пък нападателят на Люксембург Курчи се измъкна зад отбраната на домакините, но прехвърлящият му удар мина над гредата.

Снимка: БТА

Първите 25 минути бяха равностойни, като преобладаваше предимно борба в центъра на терена с много единоборства и накъсвания на играта.

5 минути преди края на първата част Кирил Десподов подаде остро към Атанас Колев, но нападателят на Левски не успя да оползотвори опасната ситуация.

В последните минути жълт картон получи и Алекс Петков, който също ще пропоусне следващия мач на "лъвовете".

Така съвсем логично първото полувреме завърши при нулев резултат.

Снимка: БТА

На почивката Илиан Илиев не направи никакви промени в състава на България.

Още в началните минути пък трети български играч получи жълт картон, който ще го извади от следващия мач - Нюрнбергер се поддаде на провокация от играч на Люксембург и бе предупреден официално от съдията.

България постепенно взе инициативата и упражни натиск над гостите, като центриране на Десподов бе засечено от Валентин Антов, но изстрелът му срещна бранител.

Снимка: БТА

3 минути по-късно Люксембург също можеше да поведе, но ударът на Карлсон с глава мина на сантиметри над горната греда.

Малко след това Илиан Илиев извади от игра Валентин Антов и Радослав Кирилов, като на тяхно място влязоха Мартин Минчев и Здравко Димитров.

В 68 минута Кирил Десподов изпълни прекрасно пряк-свободен удар, но вратарят на Люксембург успя да спаси.

Снимка: БТА

В игра 15 минути преди края се появи и Георги Минчев, който замени Алекс Колев на върха на атаката. Ивайло Чочев също влезе на терена.

До края обаче България така и не успя да създаде сериозна опасност пред вратата на гостите, като мачът завърши без голове.